زندگی سبز و صرفه جویی در هزینه: نحوه استفاده از نگاوات ، نه مگاوات

بخشی از راه حل صرفه جویی در مصرف انرژی تولید “نگاوات” به جای استفاده از مگاوات است. نگاوات چیست؟

اگرچه ظاهراً به عنوان اشتباه تایپی منشا گرفته است ، اما اصطلاح “نگاوات” جایگاه قابل احترامی را در یک زبان زنده سبز به دست آورده است. نگاوات یک وات منفی است. به عبارت دیگر ، نگاوات یک واحد انرژی است که استفاده نمی شود. اگر نگاوات تولید می کنید ، معادل صرفه جویی در انرژی است. در اینجا مثالی برای نشان دادن  طراحی دیوار سبز مفهوم نگاوات آورده شده است. با جایگزینی یک لامپ 60 واتی با یک لامپ CFL که فقط 14 وات استفاده می کند ، شما 46 وات صرفه جویی می کنید یا 46 نگاوات ایجاد می کنید. بنابراین ، نگاوات واحد انرژی است که شرکت برق شما نیازی به تولید آن نخواهد داشت یا می تواند به مصرف کننده دیگری هدایت شود.

سود شما در ایجاد نگاوات البته هم انرژی مصرف نشده و هم پس انداز است.

با توجه به اینکه قسمت مهمی از یک سبک زندگی سبز در بهبود بهره وری انرژی زندگی روزمره شما است ، چگونه می توانید به عنوان یک فرد نگاوات ایجاد کنید؟ در اینجا سه ​​روش ساده برای انجام این کار آورده شده است.

1) نورپردازی کم مصرف بیشتری را نصب کنید. یک خانوار متوسط ​​در آمریکا حدود 15٪ از کل انرژی مصرفی خود را برای روشنایی استفاده می کند. با تغییر لامپ های رشته ای برای چراغ های فلورسنت فشرده (CFL) می توانید این میزان را حدود 75٪ کاهش دهید.

2) خانه خود را کاملا عایق بندی کنید. افزودن یک لایه عایق در اتاق زیر شیروانی می تواند باعث کاهش اتلاف گرما در زمستان و افزایش گرما در تابستان شود. در مورد دیوارها ، بهترین گزینه استخدام پیمانکار برای دمیدن عایق به دیواره هایی است که عایق ضعیفی دارند یا به طور کلی فاقد عایق هستند. یک گزینه کم هزینه و سرزده ، مسدود کردن دیوارهای داخلی با پوشش دیوار یا مبلمان بزرگ است. آویختن پارچه بر روی دیوارها ، یا قرار دادن پرده های آستر دار روی پنجره ها به طور تحسین برانگیزی در کمک به خانه در حفظ گرمای خود در ماه های هوای سرد عمل می کند. قرار دادن واحدهای دیواری یا کابینت های بزرگ در برابر دیوارهایی که بدون پوشش هستند نیز به کاهش اتلاف گرما کمک می کند.

3) از آب گرم کمتری استفاده کنید. کاهش مصرف آب گرم آسان است ، اگرچه ممکن است کمی بر میزان راحتی شما تأثیر بگذارد. صرف دوش گرفتن به جای حمام ، و نگه داشتن این دوش ها به طول حدود 5 تا 6 دقیقه نه تنها باعث کاهش هزاران گالن مصرف سالانه آب می شود ، بلکه همچنین انرژی را که در غیر این صورت برای گرم کردن تمام آن آب مصرف می کردید ، کاهش می دهد. .

تمرکز بر ایجاد نگاوات به جای مصرف مگاوات است. سبک زندگی خود را سبزتر کرده و پس انداز می کنید.